fbpx

Wielton Group

Wielton dystrybutorzy

Skład grupy
ikona eu
Close button
Sieć serwisów drogowych

Sieć handlowa

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy największym i najszybciej rozwijającym się producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowychw Polsce, ale przede wszystkim solidnym pracodawcą, który zapewnia stabilne zatrudnienie, bezpieczną pracę i szanse rozwoju.

Różnimy się wiekiem, płcią, doświadczeniem, pochodzeniemi poglądami, ale mamy ten sam cel: chcemy pracować w stabilnej firmie, wśród kolegów i koleżanek, gdzie każdy lubi to, co robi.

PONAD 2000 PRACOWNIKÓW

150 INŻYNIERÓW I KONSTRUKTORÓW

NAJWIĘKSZY PRODUCENT NACZEP I PRZYCZEP SAMOCHODOWYCH W POLSCE (TOP 1)

TRZECI NAJWIĘKSZY PRODUCENT NACZEP I PRZYCZEP W EUROPIE (TOP 3)

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH GRACZY W BRANŻY (TOP 10)

Od ponad 25 lat tworzymy i dostarczamy najlepsze rozwiązania transportowe dla biznesu. Działamy prężnie nie tylko w kraju, ale także za granicą, nieustannie rozwijając 5 centrów produkcyjnych i wiele spółek handlowych zlokalizowanych na terenie Europy oraz w Afryce. Choć nasze pojazdy jeżdżą po drogach całego świata, serce Wieltonu bije w Wieluniu.

W 2016 r. otworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe w Wieluniu, ponieważ inwestycje w badania i rozwój to dla nas istotny element strategii.

Od ponad 25 lat tworzymy i dostarczamy najlepsze rozwiązania transportowe dla biznesu. Działamy prężnie nie tylko w kraju, ale także za granicą, nieustannie rozwijając 5 centrów produkcyjnych i wiele spółek handlowych zlokalizowanych na terenie Europy oraz w Afryce. Choć nasze pojazdy jeżdżą po drogach całego świata, serce Wieltonu bije w Wieluniu.

W 2016 r. otworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe w Wieluniu, ponieważ inwestycje w badania i rozwój to dla nas istotny element strategii.

DLACZEGO WIELTON?

W Wieltonie ważny jest każdy pracownik. Dbamy o komunikację i inicjatywy, które umożliwiają rozwój, integrację i sprawiają, że praca to dla nas coś więcej niż obowiązki. Realizujemy projekty na międzynarodową skalę.

Eksperci Wieltonu mają realny wpływ na działania i szansę na wdrażanie własnych rozwiązań. Cenimy odważne podejście i kreatywność, tworzymy przestrzeń na realizację pomysłów.

PROGRAM

SZKOLEŃ DLA PRACOWNIKÓW

Dofinansowujemy SZKOLENIA, STUDIA I KURSY JĘZYKOWE.

PROGRAM

ZNASZ -
POLECASZ

Cenimy zaangażowanie, dlatego od lat rozwijamy SYSTEM POLECEŃ PRACOWNICZYCH ZNASZ-POLECASZ, w ramach którego pracownicy mogą rekomendować swoich kolegów i koleżanki w procesie rekrutacji i otrzymywać za to środki finansowe.

DOFINANSOWUJEMY

OBIADY

Codziennie każda osoba zatrudniona w Wieltonie może zjeść ciepły i świeży posiłek przygotowany w zakładowej stołówce. Dofinansowujemy obiady wszystkim pracownikom, którzy chcą skorzystać z oferty stołówki.

MAGAZYN

"ON THE ROAD"

Co kwartał wydajemy „ON THE ROAD” – magazyn dla wszystkich pracowników, w którym prezentujemy najistotniejsze wiadomości związane z rozwojem spółek, kluczowe projekty, społeczne inicjatywy i wiele więcej. Magazyn przygotowujemy w kilku wersjach językowych tak, aby każdy pracownik miał dostęp do pełnej wiedzy na temat tego, co go aktualnie dotyczy. Co 2 tygodnie wysyłamy także NEWSLETTER, w którym przedstawiamy kluczowe informacje na najbliższe tygodnie.

KOMUNIKACJA

WEWNĘTRZNA

Nieustannie udoskonalamy komunikację z pracownikami. Rozwijamy APLIKACJĘ DLA PRACOWNIKÓW „MY WIELTON”, dzięki której nasi specjaliści i fachowcy mogą za pomocą telefonu skontaktować się na czacie z dowolną osobą z firmy, sprawdzić informacje na temat swoich szkoleń, odbyć wirtualny spacer po halach produkcyjnych czy poznać strukturę całej firmy już od pierwszego dnia pracy.

DRUŻYNA

PIŁKI NOŻNEJ

Lubimy sport! DRUŻYNA PIŁKARSKA PRACOWNIKÓW WIELTONU od lat odnosi ogólnopolskie sukcesy i mierzy się z rywalami z całego kraju. Nasi piłkarze biorą również udział w charytatywnych turniejach, a ich zwycięstwa mają podwójny charakter – nie tylko dają nam powód do dumy, ale wspierają również szczytne cele!

ZBIÓRKA

KRWI

Regularnie bierzemy udział w ZBIÓRKACH KRWI i chętnie angażujemy się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Ludzie Wieltonu nie raz pokazali, że mają wielkie serca.

PAKIET

MEDYCZNY

Każdemu pracownikowi zapewniamy PAKIET MEDYCZNY z dostępem do specjalistów. Zapewniamy również UBEZPIECZENIE GRUPOWE PZU Życie.

Oferujemy

KARTĘ SPORTOWĄ

Wiemy, że ruch i sport to zdrowie, dlatego każdy pracownik ma możliwość skorzystania z pakietu Medicover Sport, który daje dostęp do 4300 obiektów w całej Polsce! Umożliwiamy również zakup pakietów dla osób towarzyszących na preferencyjnych warunkach.

CHCESZ POZNAĆ NAS LEPIEJ?

Obserwuj Wielton na Facebooku, LinkedInie, YouTube, gdzie m.in. zdradzamy kulisy naszej pracy, przybliżamy sylwetki pracowników, pokazujemy najnowsze projekty, inicjatywy pracownicze oraz aktualne rekrutacje.

WE WSPÓLNYM DĄŻENIU DO CELÓW WSPIERA NAS WIZJA I MISJA
– DZIĘKI NIM WIEMY, DOKĄD ZMIERZAMY.

MISJA

Tworzymy i dostarczamy najlepsze rozwiązania transportowe dla biznesu.

WIZJA

Inwestujemy w nowoczesne, przyjazne środowisku technologie, które gwarantują stabilność i bezpieczeństwo procesów produkcyjnych i zakupowych. Dzięki stałemu rozwojowi i poszerzaniu kompetencji jesteśmy wiodącym producentem naczep i przyczep, a do tego zaufanym partnerem europejskich firm.

CO JEST DLA NAS WAŻNE?

LUDZIE, INICJATYWA, JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO TO CZTERY WARTOŚCI, KTÓRE STANOWIĄ FUNDAMENT NASZEGO POSTĘPOWANIA I WYZNACZAJĄ KIERUNEK CODZIENNEGO ZACHOWANIA KAŻDEGO
Z NAS.

LUDZIE

Są najważniejsi dla naszej firmy. Szanujemy każdego pracownika i pamiętamy, że jest on ważnym ogniwem w budowaniu wartości firmy. Dbamy o podnoszenie kwalifikacji zespołu, doceniając lojalność, profesjonalizm oraz zaangażowanie. Zależy nam również, by wszyscy w pracy czuli się bezpiecznie i komfortowo oraz dostrzegali przed sobą możliwość rozwoju.

INICJATYWA

Prowadzi nas do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań. Podejmujemy aktywne działania, aby zrealizować niestandardowe zamówienia i stale podnosić standard produktów. Poszukujemy nowych przestrzeni do rozwoju w oparciu o unikatowe technologie. Kluczowym elementem naszej strategii jest dążenie do ciągłego rozwoju poprzez działania nastawione na innowacyjność i doskonalenie procesów produkcyjnych.

JAKOŚĆ

To jeden z najważniejszych wyznaczników tego, jak pracujemy. Jej gwarancja stanowi podstawę naszych relacji z klientami – w końcu tworzymy i dostarczamy najlepsze rozwiązania transportowe. Dbanie o najwyższy poziom produkowanych przez nas pojazdów to jednak nie wszystko! Staranność i zapewnienie wysokiej jakości dotyczy każdego obszaru naszego działania, zarówno strefy organizacyjnej, technologicznej, jak i produktowej.

BEZPIECZEŃSTWO

Traktujemy priorytetowo. Jesteśmy odpowiedzialni za komfort pracy i wzajemne bezpieczeństwo – w tym obszarze nie idziemy na żadne kompromisy! Pracujemy zgodnie z wypracowanymi standardami i normami, każdego dnia pilnując zgodności z wzorcowymi procesami.

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI W WIELTONIE?

 • TWOJE ZGŁOSZENIE

  Znajdź ogłoszenie, które Cię interesuje i aplikuj, wysyłając CV. Ogłoszenia tworzymy we współpracy z menedżerem zespołu, do którego rekrutujemy. Dzięki temu mamy pewność, że ich treść jest w pełni dostosowana do wymogów danego stanowiska, a Ty od początku wiesz, na czym będzie polegać Twoja praca!

 • ANALIZA ZGŁOSZEŃ

  Szczegółowo analizujemy wszystkie otrzymane aplikacje i kontaktujemy się z osobami spełniającymi kryteria. Działamy szybko – szanujemy Twój czas.

 • ROZMOWA TELEFONICZNA

  Dzwonimy do wybranych kandydatów, żeby krótko porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach. Chcemy Cię poznać, ale również powiedzieć kilka słów na temat naszej oferty. W ciągu kilku dni dajemy znać o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu.

 • ROZMOWA REKRUTACYJNA

  Kolejny etap to spotkanie z Działem HR i menedżerem zespołu, do którego rekrutujemy. To właśnie wtedy poznasz potencjalnego przełożonego. Spotkanie – zależnie od stanowiska – odbywa się online lub stacjonarnie, w siedzibie Wieltonu. Poruszamy temat Twojego doświadczenia, kompetencji i motywacji do pracy.

 • DRUGA ROZMOWA REKRUTACYJNA

  W tym etapie – zależnie od stanowiska – weźmiesz udział w teście wiedzy lub przedstawisz projekt rekrutacyjny. To czas na weryfikację umiejętności, również związanych ze znajomością języków obcych. Dyskutujemy również na temat zadań na danym stanowisku, warunków zatrudnienia i perspektywach rozwoju w Wieltonie. O wynikach rekrutacji informujemy w ciągu kilku dni każdą z rekrutowanych osób.

AKTUALNIE SZUKAMY

NIE WIDZISZ INTERESUJĄCEGO CIĘ
STANOWISKA?

Zamknij szybki kontakt

Szybki kontakt

Porozmawiaj z doradcą

Zostaw kontakt. Zadzwonimy

Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodnio-pomorskie