fbpx

Wielton Group

Wielton distributors

The group
ikona eu
Close button
Road services network

Sales network

Factory service

Fast and professional with a possibility to use the factory production facilities

Zabudowy i przyczepy wywrotki

Zabudowy budowlane i kopalniane są narażone na ogromne zużycie i wielkie przeciążenia w trakcie nieustającej pracy. Nasze produkty zbudowane są solidnie i przy użyciu najmocniejszych materiałów. Dzięki temu gwarantują one długie lata bezawaryjnej eksploatacji. Zapoznaj się z naszą ofertą już teraz! Wywrotka tylnozsypowa jest ważnym wyposażeniem każdej większej firmy budowlanej lub transportowej, która obsługuje sektor budowlany. Trasa z miejsca produkcji kruszywa do ciasnego miasta jest wyzwaniem dla ciężarówki. Dlatego lepszym rozwiązaniem są pojazdy zwrotne czteroosiowe, zamiast długich przyczep.

Zabudowy budowlane – transport materiałów sypkich oraz asfaltu

W ofercie wywrotek zintegrowanych budowlanych posiadamy dwa modele. Pierwszy z nich to HP Vario Master – wywrotka tylnozsypowa skonstruowana na tyle solidnie, aby wytrzymała najtrudniejsze warunki. Kubatura skrzyni wynosi od 16 do 20 m³. Błotniki osi tylnych są konfigurowalne. Wywrotka posiada odboje neutralizujące zużycie elementów przy opuszczaniu skrzyni. Ciśnienie robocze zestawu hydraulicznego podnośnika osiąga 250 barów. Skrzynia posiada fabrycznie montowane kliny, a na boku znajduje się drabinka. Klapa tylna blokowana jest przy pomocy automatycznie wysuwanych haków. Skrzynia posiada stabilizator nożycowe i w razie, gdy potrzebna jest interwencja serwisowa – podpory blokujące. Zaczep Hyfix blokuje skrzynię podczas jazdy bez ładunku. Tylne lampy wyposażone są osłony kratkowe.

Drugi model Square Master posiada kubaturę skrzyni od 14 do 24 m³. Rozszerza się ona ku tyłowi, dzięki czemu materiał nie blokuje się w trakcie wyładunku. Grubość ścian i podłogi gwarantuje długą służbę pojazdu. Obie wywrotki przeznaczone są do transportu materiałów takich jak asfalt, piasek, żwir, kamień, węgiel czy ziemia. Posiadają koła zapasowe na wciągarce oraz konfigurowalne zderzaki tylne. Daszki nad kabiną zapewniają bezpieczeństwo i dodatkową ochronę.

Zabudowy kopalniane – transport węgla

Zabudowę kopalnianą Master Mine charakteryzuje niezwykle solidna i wyważona konstrukcja. Wywrotka ta sprosta wyzwaniom transportu węgla dzięki większej pojemności i wzmocnionej tylnej klapie. Blokowana jest hakami wysuwanymi automatycznie. Ściany skrzyni wykonane są z jeszcze grubszej trudnościeralnej stali. Daszek kryje ponad połowę kabiny. Rama, na której znajduje się cała konstrukcja, przystosowana jest do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 60 ton. Wywrotka posiada solidny zawias skrzyni, którego konstrukcja przewiduje ciężkie warunku ładunkowe i częstą eksploatację. Tylny zderzak jest w pełni konfigurowalny i przewiduje podpięcie przyczepy. Tylne lampy, również wyposażone w ramkę, zamontowane są na gumowym uchwycie, redukującym wstrząsy. Zabudowa posiada stalowe noże pomiędzy kołami, które wybierają kamienie spomiędzy opony i zapobiegają ich zniszczeniu.

W ofercie jest również równie zaawansowany model Scow End Master – ma mniejszą pojemność, ale idealnie nadaje się na transport materiału o dużych objętościach w ciężarze właściwym. Jest prostsza w budowie, ale wykonana z równie wytrzymałej trudnościeralnej stali HB450. Model Coal Master to największa kubaturą wywrotka do transportu węgla. Zabudowa ze wzmocnionymi belkami i zoptymalizowaną masowo konstrukcją prezentuje nowoczesne podejście do transportu.

Przyczepy wywrotki

W razie potrzeby zwiększenia ładowności przy jednym transporcie, proponujemy przyczepy budowlane. Nasze zabudowy przystosowane są do zaprzęgania przyczep, dzięki czemu przy jednym kursie możliwy jest transport dwukrotnie większej ilości kruszywa. Rigid Master PS_3W to model budowlany o kubaturze 16 lub 20 m³. Posiada on obrotnicę, co oznacza skrętną oś przednią – zwiększona zwrotność w ciasnej przestrzeni oraz zmniejszenie zużycia paliwa i ogumienia przy większych przebiegach. Zastosowano w nim osie BPW zbudowane z wytrzymałością na 12 ton oraz zawieszenie mechaniczne.

Close

Quick contact

Talk to a consultant

Leave your contact details. We'll call you

Lower Silesian
Kuyavian-Pomeranian
Lublin
Lubusz
Łódź
Lesser Poland
Masovian
Opole
Subcarpathian
Podlaskie
Pomeranian
Silesian
Świętokrzyskie
Warmian-Masurian
Greater Poland
West Pomeranian