fbpx

Wielton Group

Wielton dystrybutorzy

Skład grupy
ikona eu
Close button
Sieć serwisów drogowych

Sieć handlowa

Usługa Wielton Finance

Wielton Finance

Z Nami to prosty sposób na inwestycje

Wielton S.A. należy do grona pięciu największych producentów naczep i przyczep samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych globalnych producentów w branży.

Spośród dostępnych na rynku opcji finansowania swoich inwestycji można dowolnie wybierać – kredyt bankowy, pożyczka czy leasing

Najważniejsze, by znaleźć formę dokładnie wpasowującą się w nasze możliwości i oczekiwania. Dla niektórych dogodniejsza będzie pożyczka, dla innych natomiast leasing. Kolejni klienci zdecydują się na zapłatę gotówką. Sprawdźmy, kiedy konkretna opcja może okazać się bardziej korzystna.

Leasing operacyjny

Sam leasing operacyjny jest traktowany jako usługa. W takim przypadku podatek wlicza się do każdej raty leasingowej i klient może go odliczać. Co ważne, raty leasingowe stanowią koszty uzyskania przychodu klienta. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że leasing operacyjny jest rodzajem wynajmu. W umowie widnieją także odpowiednie zapisy określające m.in. czas trwania leasingu oraz warunki pierwokupu po zakończonym czasie umowy, w tym cena naczepy. Leasing operacyjny nie wpływa na zdolność kredytową klienta.

Zostaw numer a oddzwonimy
Leasing finansowy

W tym przypadku od momentu podpisania umowy leasingowej to klient jest właścicielem naczepy – może więc dokonywać odpisów amortyzacyjnych. W umowie określa się wysokość rat, które składają się z dwóch części: kapitałowej oraz odsetkowej. Odsetki są interpretowane jako koszty uzyskania przychodu, kapitał natomiast obniża zysk po opodatkowaniu. W uproszczeniu można określić leasing finansowy dostawą towarów. Co ważne, klient płaci cały podatek VAT z góry. Klient oczywiście ponosi koszty eksploatacyjne w trakcie użytkowania naczepy.

Zostaw numer a oddzwonimy
Kredyt

W większości przypadków kredyt ma charakter celowy – klient wskazuje konkretnie, jaką inwestycję chce w ten sposób sfinansować. Forma wiąże się z jednej strony z większymi formalnościami niż w przypadku leasingu, z drugiej jednak daje klientowi możliwość chociażby wcześniejszej spłaty lub jej czasowego zawieszenia. W związku z tym, że w chwili zakupu to klient jest właścicielem naczepy, wymagane są formy zabezpieczenia kredytu. Najczęściej jest to odpowiedni zapis na polisie Autocasco (cesja).

Zostaw numer a oddzwonimy

Częsci zamienne

oryginalne części Wielton mogą utrzymywać optymalną sprawność Twojego pojazdu

Zamów części

Oferując te same części, które służą do budowy nowego produktu, gwarantujemy, że twój pojazd przez cały czas eksploatacji pozostanie opłacalnym i wydajnym środkiem transportu.

Zamów oryginalne części

Zostaw nam Swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą w sprawie produktu:

Wielton finance

Dziękujemy za wysłanie formularza.

Zamknij
Zamknij szybki kontakt

Szybki kontakt

Porozmawiaj z doradcą

Zostaw kontakt. Zadzwonimy

Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodnio-pomorskie