Alaskan Truck Simulator
Alaskan Truck Simulator

Naczepy Wielton na Alasce! 

W wirtualnym świecie wszystko jest możliwe. Dzięki symulatorowi Alaskan Truck Simulator, użytkownicy będą mogli poczuć się jak kierowca pojazdów ciężarowych, przemierzający największy stan USA. Wielton podpisał umowę o przekazaniu licencji na wykorzystanie modeli 3D swoich produktów z Road Studio, deweloperami gry.  

Popularność symulatorów jazdy różnymi pojazdami jest ogromna. Wirtualne prowadzenie ciężarówki jest w tym względzie jednym z najlepszych przykładów. Rozwijanie cyfrowej spedycji i realizacja zleceń transportowych w grze wideo, jednoczy całe rzesze zaangażowanych graczy. Jak przekonują twórcy Alaskan Truck Simulator, w nowym symulatorze użytkownicy będą mogli liczyć na niestandardowe zadania i niespotykane dotąd wrażenia. 

Alaskan Truck Simulator 

Zawód kierowcy kojarzony jest z wolnością, możliwością odwiedzania nowych miejsc, brakiem monotonii. Można powiedzieć, że bycie kierowcą tira to nie tylko praca, ale też styl życia. Wielu truckerów i entuzjastów pojazdów ciężarowych z pewnością marzy, aby zestawem ciągnika siodłowego z naczepą móc wyruszyć w daleką podróż, pośród zachwycających krajobrazów. Nie wszyscy kierowcy mogą jednak liczyć na takie wyprawy. No i oczywiście nie każdy kto chciałby przeżyć taką przygodę, zdecyduje się związać swoją przyszłość z transportem. Twórcy gier wideo sięgają do tych, często nieosiągalnych pragnień, wcielając je w życie w świecie wirtualnym. 

Symulator od Road Studio ma gwarantować graczom nie tylko niepowtarzalne wrażenia, związane z prowadzeniem ciężarówki pośród pięknych krajobrazów Alaski. Do zadań użytkowników będzie należeć też organizacja codziennego życia zawodowego, w tym dbanie o pojazd, rozwijanie bazy operacyjnej czy… robienie zakupów. 

Atrakcyjny symulator wyróżnia realizm, czyli możliwe maksymalne odwzorowywanie rzeczywistych bodźców i wrażeń w warunkach wirtualnych. Ważny jest w tym względzie każdy detal, także związany z konstrukcją i mechaniką pojazdów. Przekazanie licencji na wykorzystanie modeli 3D pojazdów Wieltonu, z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności doświadczeń wirtualnej jazdy. 

Nowy wymiar komunikacji Wieltonu 

Na współpracy Wieltonu z Road Studio zyskują wszystkie strony. Gracze otrzymują lepiej odwzorowane warunki prowadzenia pojazdów, deweloperzy zwiększają atrakcyjność swojej gry, a producent naczep otwiera kolejny kanał komunikacji z otoczeniem rynkowym. 

Gry symulacyjne, a szczególnie te dla fanów pojazdów ciężarowych, cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Stanowią bardzo szeroki kanał komunikacji, którym możemy dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców i wśród nich budować globalną świadomość marki Wielton. Będzie to uzupełnienie standardowych metod informowania o naszej działalności, które prowadzimy w mediach branżowych oraz Internecie. – przekonuje Błażej Marcinkowski, Marketing Manager Wielton S.A.

Alaskan Truck Simulator

Obecność marki w wirtualnej symulacji nie jest ukierunkowana bezpośrednio na sprzedaż produktów. O ile zakładanie takiego celu mogłoby być nieco naiwne, o tyle w kontekście budowania publicity firmy może mieć już istotne znaczenie. Współpraca z Road Studio ma pomóc w wykorzystaniu potencjału gier wideo o tematyce transportowej w budowaniu świadomości marki wśród międzynarodowej społeczności. 

Twórcy symulatora już od samej premiery gry planują intensywne działania marketingowe. Pierwsza odsłona wersji demo Alaskan Truck Simulator będzie miała miejsce podczas targów E3 2022, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży gamingowej. Już nie możemy się doczekać! 

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na Newsletter

Otrzymuj najnowsze treści ze świata Wieltonu

Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Wielton S.A., Newslettera na podany adres e-mail lub numer telefonu za pośrednictwem moich urządzeń telekomunikacyjnych, w szczególności takich jak laptop, telefon, smartfon zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wielton S.A., informacji handlowych zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu otrzymywania na podany adres e-mail Newslettera Wielton S.A.*

* Administratorem danych osobowych jest Wielton S.A., z siedzibą przy ul. Rymarkiewicz 6, 98-300 Wieluń. Dane udostępnione w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności

Polecamy

Polecamy