Strategia

Produkty Wielton

„Wielton to największy w Polsce i trzeci co do wielkości producent przyczep i naczep w Europie. Swoją pozycję zawdzięcza długoterminowym działaniom nastawionym na innowacyjność, doskonalenie procesów i ciągłe podnoszenie jakości. Ta sprawdzona strategia umożliwia naszej firmie dalsze umacnianie pozycji na rynku europejskim.

Kluczowym elementem naszego rozwoju jest dążenie do ciągłego rozwoju. Ostatnie przejęcia francuskich i włoskich firm ugruntowały pozycję spółki wśród 10. największych globalnych producentów. Liczymy na zdobywanie nowych rynków i segmentów oraz zwiększenie sprzedaży.

Wielton stawia na innowacje. Na początku 2016 r. spółka otworzyła Centrum Badawczo – Rozwojowe w Wieluniu, jedno z najnowocześniejszych w Europie. Doskonalimy i testujemy jakość naszych produktów, które dzięki specjalistycznym badaniom stają się jeszcze bardziej bezpieczne i konkurencyjne. Pierwszą naczepę skonstruowaną we współpracy z Centrum (Curtain Master) Wielton zaprezentował podczas targów IAA w Hanowerze.

Strategia firmy oraz tempo zmian w branży transportowej zainicjowały współpracę z ośrodkami naukowymi w Polsce. Wielton patronuje nowemu kierunkowi na Politechnice Śląskiej oraz klasie kierunkowej stworzonej w zespole szkół w Wieluniu. Obszar edukacji jest ważnym elementem budowania polityki CSR ‘owej firmy.”