Rozwój i innowacje

Innowacyjna produkcja

W jakim kierunku chcemy się rozwijać? Przede wszystkim – dbanie o najwyższą jakość produktów, inwestycja w najlepszych specjalistów, jak również nowoczesne procesy automatyzacji i robotyzacji produkcji. Dzięki temu można zwiększyć nie tylko jakość, ale też moce i możliwości produkcyjne firmy.

Już dziesięć lat temu nasza produkcja była po części zautomatyzowana, dzięki zakupowi pierwszych robotów spawalniczych oraz laserów tnących. To jeden z najważniejszych kroków w rozwoju Wieltona. Proces ulepszania produkcji trwa nadal – inwestujemy w innowacyjne technologie, takie jak hala produkcyjna z pięcioma liniami robotów, śrutownia, lakiernia, nowe wyposażenie działu przygotowania produkcji oraz zautomatyzowany magazyn.

Dział konstrukcyjny korzysta z rozwiązań oprogramowania komputerowego – modele oraz obliczenia i dokumentacja powstają w programach Pro/ENGINEER, Trailer WIN, Pro/INTRALINK.

Nagrody i certyfikaty

Wielton S.A. otrzymał certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskowego i BHP spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 14001:2005 i OHSAS 18001:2007. Certyfikat został nadany Spółce przez akredytowaną niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV Thüringen w zakresie: „Rozwój, projektowanie, produkcja, sprzedaż i serwis naczep, przyczep, zabudów pojazdów oraz innych wyrobów spawanych. Produkcja części zamiennych i usługi z nimi związane”.

Pozostałe certyfikaty i wyróżnienia, które uzyskaliśmy:

  • Certyfikat jakości dotyczący spawania DIN EN ISO 3834-2
  • Certyfikat „Bezpieczny ładunek”
  • Najlepszy produkt w Polsce w konkursie Lider Rynku
  • Certyfikat Perła Polskiej Gospodarki
  • Złoty Pegaz w kategorii „Najlepsza firma roku 2006”
  • Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2011

Zobacz także: Certyfikaty

Rozwój firmy

W październiku 2006 roku Wielton S.A. pozyskał inwestora strategicznego. Dzięki stabilizacji polityki finansowej spółki, weszliśmy na Giełdę Papierów Wartościowych oraz przyłączyliśmy się do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pozyskane w tych krokach środki finansowe zostały wykorzystane do inwestycji na rzecz rozwoju.

Zobacz także: Strategia