Wielton S.A.

Wielton jest pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczepowej. Grupa od lat rozwija własną myśl technologiczną, optymalizuje proces produkcyjny, wprowadza nowości techniczne. Otwarte w lutym 2016 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Wielton S.A. posiada jedyną w Polsce a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczepy. W ramach całej Grupy Wielton zespół 200 konstruktorów i technologów opracowuje innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Dzięki rozwiniętemu zapleczu konstrukcyjnemu, automatyzacji i robotyzacji procesu produkcyjnego, Wielton konkuruje dziś z międzynarodowymi graczami pod względem jakości i zakresu oferty asortymentowej. W ofercie firmy znajduje się 65 typów produktów dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad 65 000 naczep i przyczep z logo Wieltonu. Trafiają one do 42 krajów, w tym m.in.: do Polski, Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa Wielton posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom zapewnia również wsparcie serwisowe w całej Europie.

Aktualności

Wielton przejmuje niemiecką Grupę Langendorf.

WieltonGroup - Langendorf

W środę 24 maja br. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Grupy Wielton. Jej tematem było podpisanie umowy dotyczącej przejęcia 80 proc. udziałów Grupy Langendorf, niemieckiego producenta naczep, w tym m.in. specjalistycznych pojazdów do przewozu szkła i prefabrykatów. Wartość transakcji wyniosła 5,3 mln EUR. W następstwie transakcji Grupa Wielton ma zwiększyć swoje przychody o 200 mln PLN w skali roku.

Zawarcie umów nabycia udziałów spółki z siedzibą w Niemczech oraz ujawnienie opóźnionych informacji poufnych dotyczących etapów negocjacji

stock_tablet_big

Raport bieżący nr 10/2017 WIELTON S.A. RB 10/2017 KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący nr 10/2017 Data sporządzenia: 2017-05-23 Skrócona nazwa emitenta WIELTON S.A. Temat: Zawarcie umów nabycia udziałów spółki z siedzibą w Niemczech oraz ujawnienie opóźnionych informacji poufnych dotyczących etapów negocjacji Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne. Pobierz raport bieżący nr …