Praktyki i staże

Praktyki i stażeJako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy młodych ludzi w zdobywaniu pierwszego doświadczenia na rynku pracy. Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj z nami, jeśli chciałbyś poznać tajniki pracy w dużym, nowoczesnym przedsiębiorstwie.

Praktyki i staże odbywają się w siedzibie firmy w Wieluniu. Wyjątkowo organizujemy staże w naszych oddziałach handlowych na terenie kraju.

Praktyki zawodowe

Organizujemy praktyki studenckie i uczniowskie na podstawie skierowania z placówki dydaktycznej, w ramach określonego programu nauczania i zgodnie z zainteresowaniami Praktykanta. Aby ubiegać się o praktyki, wystarczy złożyć u nas podanie, curriculum vitae oraz program praktyk udostępniony przez szkołę lub uczelnię. Należy także wstępnie określić preferowany termin odbycia praktyk. Umowa o praktyki podpisywana jest z określoną placówką dydaktyczną.

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 043 843 45 10 wew. 405.

Zainteresowanych praktykami w Wieltonie prosimy o wypełnienie formularza i dołączenie CV: Aplikuj

„Startuj z Wieltonem” – program stażowy dla inżynierów

Startuj z WieltonemRealizujemy wewnętrzny program stażowy przeznaczony dla absolwentów studiów technicznych. Staż jest płatny i trwa jeden rok.
Jako Stażysta poznajesz wybrane działy firmy: produkcyjny, optymalizacji produkcji, programowania robotów, konstrukcyjno-technologiczny, kontroli jakości, logistyki oraz wspierasz kadrę kierowniczą i specjalistów w bieżących zadaniach. Po etapie wdrożenia uzyskujesz specjalizację w konkretnym dziale lub obszarze produkcyjnym.

Rekrutację prowadzimy przez cały rok, miejsca stażowe tworzymy w zależności od prowadzonych projektów i potrzeb firmy.

Czekamy na Ciebie, jeżeli:

 • jesteś absolwentem studiów technicznych – inżynierskich lub magisterskich o kierunkach: zarządzanie i organizacja produkcji, mechanika i budowa maszyn, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, mechatronika, zarządzanie jakością itp.,
 • bardzo dobrze posługujesz się programami komputerowymi, potrafisz tworzyć zaawansowane raporty w programie MS Excel i ciekawe prezentacje w Power Point,
 • potrafisz obsługiwać programy do projektowania typu CAD,
 • w stopniu komunikatywnym posługujesz się językiem angielskim (ew. rosyjskim lub niemieckim),
 • jesteś zmotywowany do rozwoju i aktywnego zdobywania doświadczenia,
 • posiadasz umiejętność analitycznego myślenia,
 • chętnie współpracujesz w grupie i jesteś kreatywny

Zyskujesz:

 • aktywny staż – praktyczne zadania i realne problemy do rozwiązania,
 • płatną umowę o praktyki absolwenckie, a następnie umowę o pracę jako Stażysta (bezpośrednio z firmą Wielton), łącznie na okres 1 roku,
 • pracę w pełnym wymiarze godzin, od poniedziałku do piątku,
 • nadzór opiekuna i wsparcie doświadczonych pracowników,
 • miejsce odbywania stażu w siedzibie firmy w Wieluniu,
 • dla najlepszych dalsze zatrudnienie po zakończonym stażu i pełne uczestnictwo w programach szkoleniowych i kursach językowych

Zainteresowanych odbyciem stażu prosimy o wypełnienie formularza i dołączenie CV: Aplikuj

Współpraca z Urzędami Pracy

Współpracujemy także z okolicznymi Urzędami Pracy, w szczególności z Powiatowym Urzędem Pracy  w Wieluniu. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa i w miarę możliwości finansowych Urzędu, organizujemy miejsca stażowe w różnych działach naszej firmy: technicznych i administracyjnych.

Szczegółowe informacje o stażach uzyskacie pod numerem telefonu: 043 843 45 10 wew. 438.